Kā radās Vartus?

Pasaulē nebūtu nekā, ja mums apkārt nebūtu cilvēku, kuri radījuši visas tās lietas, ko mums ikdienā ļauts saskatīt, aptaustīt un izmantot. Arī Vartus, pirmais neatkarīgais mājokļu novērtētājs Latvijā, nepastāvētu, ja tā radītāji, Rauls un Oskars, nebūtu satikušies.

Rauls nāk no Dienvidmeksikas. Viņš ieguvis bakalaura grādu inženierzinānēs un ekonomikā Monterejas Tehnoloģiju un Augstākās izglītības institūtā Meksikā un maģistra grādu ekonomikā Hārvarda Universitātē ASV. Rauls jau 13 gadus nodarbojas ar datu analīzi un sniedz konsultācijas uzņēmumiem, kā arī pats ir līdzdibinājis trīs veiksmīgus uzņēmumus dzimtajā Meksikā. Viņa darba pieredze lielākoties saistīta ar nekustamā īpašuma, izglītības un finanšu nozarēm.

Pirms dažiem gadiem, kad Rauls ar ģimeni kādu laiku bija nodzīvojis Latvijā, viņš saskārās ar problēmu, ka šeit ir ļoti grūti iegūt informāciju par nekstamā īpašuma patieso vērtību. “Man bija ļoti daudz jautājumu, un es prātoju, vai es varētu uz tiem iegūt atbildes, izmantojot datus,” stāsta Rauls. “Tolaik paziņas man pastāstīja par publiski pieejamo datu reģistru, Zemesgrāmatu, taču vienlaikus brīdināja, ka iegūt informāciju no tās ir ļoti sarežģīti un datu kvalitāte varētu būt visai zema.”

Par spīti tam, kādā dienā 2016. gada nogalē Rauls devas uz Zemesgrāmatu nodaļu, lai pats pārliecinātos par pieejamās informācijas kvalitāti. Viņš atklāja ne tikai to, ka izpētei ir pieejams ārkārtīgi liels datu apjoms, bet arī to, ka tie ir izcili labi sakārtoti un uzglabāti. Patiesībā, Latvija ir viena no dažām valstīm, kur visi Zemesgrāmatu dati ir pilnībā digitalizēti un tiek atjaunoti ik dienu. Pēc šī atraduma Rauls gadu patstavīgi strādāja, līdz radīja mājokļu novērtēšanas modeli, kas balstījās uz septiņiem raksturlielumiem, par ko esam stāstījuši jau iepriekšējos rakstos. Tas bija liels sasniegums, taču viņam bija nepieciešams partneris, kas palīdzētu projektu radīt pieejamu plašākai publikai.

pic

Oskars nāk no Rīgas, Purvciema. Viņš sāka nodarboties ar programmēšanu jau 15 gadu vecumā, un, sasniedzot pilngadību, jau bija uzsācis programmatūras izstrādātāja karjeru. Oskars ir ieguvis bakalaura un maģistra grādu Rīgas Tehniskajā universitātē un uzkrājis 10 gadu profesionālu pieredzi, strādājot FinTech uzņēmumos un ceļojumu meklētājprogrammā.

  1. gadā viņš aizsāka darbu pie sava projekta – nekustamā īpašuma meklētājprogrammas, kurā vienkopus no dāžādiem avotiem būtu iespējams iegūt un salīdzināt informāciju par jebkuru īpašumu.

Oskaram bija visas nepieciešamās tehniskās iemaņas, lai realizētu šo projektu, taču viņam bija vajadzīgs kāds, kurš spētu palīdzēt ideju pārvērst biznesā. Tā bija nejauša, taču laimīga sagadīšanās, ka abi puiši, kuri katrs nāk no citas pasaules malas, apmeklēja vienu no TechHub rīkotajiem pasākumiem un uzsāka sarunu. Ātri kļuva skaidrs, ka abiem ir bijusi teju viena un tā pati ideja – radīt vērtīgu un noderīgu rīku, kas palīdzētu ikvienam, kurš jebkad ir interesējies par mājokļa īrēšanu, iegādi, pārdošanu, vai vienkārši vēlējies izpētīt nekustamā īpašuma tirgus piedāvājumu -, taču ir pietrūcis prasmju, kas piemita otram. Nepagāja ilgs laiks, kad Rauls un Oskars nolēma apvienot spēkus, izveidojot Vartus. Rauls šobrīd ir uzņēmuma vadītājs un atbild par visiem ar datu iegūšanu un apstrādi saistītajiem jautājumiem, kamēr Oskars ir Vartus tehniskais “mugurkauls”, nemitīgi uzlabojot uz attīstot rīku, lai to padarītu lietotājam ērtāku un vēl noderīgāku.

Puiši jau tagad ir ieguldījuši milzīgu darbu Vartus izstrādē un plāno to attīstīt arvien vairāk, nākotnē piedāvājot bezmaksas mājokļa novērtēšanas pakalpojumu visā Baltijā. Lai pietuvotos savas mērķim, Vartus šajā vasarā līdz ar 250 citiem dalībniekiem piedalījās konkursā, kura rezultātā kļuva par vienu no 11 jaunajiem Latvijas start-up uzņēmumiem, kuri ieguva iespēju piedalīties Startup Wise Guys akseleratora programmā Rīgā. “Mēs esam pateicīgi par iespēju sadarboties ar lieliskiem mentoriem un nostiprināt savas prasmes, lai turpinātu strādāt un iegūtu Latvijas mājokļu īpašnieku, pircēju un īrnieku uzticību un palīdzētu viņiem iegūt informāciju par īpašuma patieso tirgus vērtību,” nākotnes plānos dalās Rauls un Oskars, piebilstot, ka lietotāju atgriezeniskajai saite ir ļoti nozīmīga loma Vartus turpmākajā attīstībā, tāpēc ikviens ir aicināts izmēģināt mājokļa novērtēšanas rīku Vartus mājaslapā un iepazīstināt ar to arī savu ģimeni un draugus, jo tikai tā būs iespējams uzzināt, kā mājokļu novērtētāju padarīt lietotājam ērtāku un vēl noderīgāku.

Discover     Statistics     Estimate     Blog     About