Populārākie dzīvokļu vērtēšanas uzņēmumi

Viens no jautājumiem, ko banka mums uzdod, kad mēs dodamies noskaidrot vai banka ir gatava izsniegt kredītu, ir īpašuma vērtējums. Nav noslēpums, ka labāku procentu likmi var iegūt apjautājot vairākas bankas. Ja Jums iepriekš nav nācies saskarties ar hipotekāriem kredītiem un nekustamo īpašumu vērtēšanu, tad fakts, ka banka var nepieņemt kāda uzņēmuma vērtējumu, var būt jaunums. Loģisks ir jautājums - pie kā tad taisīt nekustamā īpašuma vērtējumu, lai šo vērtējumus akceptētu pēc iespējas vairāk banku. Šajā rakstā centīsimies apkopot infomrāciju par serteficētiem uzņēmumiem, kas sastāda vērtējumus.

Sāksim ar bankām - piecas lielākās Latvijas bankas, kas pašas nodarbojas ar nekustamo īpašumu vērtēšanu hipotekārā kredīta izsniegšanai:

Tālāk atradīsim lielākos uzņēmumus, kas sagatavo nekustamo īpašumu vērtējumus. Tā kā vērtējumu var sastādīt tikai sertificēts vērtētājs, iziesim cauri sertificētu vērtētāju sarakstam un atradīsim, kādos uzņēmumos šie vērtētāji strādā. Piezīme: mēs uzskaitāmm tikai sertificētos vērtētājus - vērtēšanas speciālisti, vērtētāja asistenti utt., mēs neskaitām ). Un šie dati ir patiesi uz raksta publicēšanas brīdi:

  • Latio (16 vērtētāji ), [ Ivars šapkins (nr.131), Toms Blate (nr.148), Uldis Leja (nr.151), Anda Zvirbule (nr.149), Roberts Ardavs (nr.142), Andris Pūtelis (nr.130), Ingars Kārkliņš (nr.129), Aiva Trama (nr.114), Inese Dadeika-Pavlova (nr.101), Edgars Šīns (nr.19), Gunārs Kiziks (nr.14), Jānis Biernis (nr.12), Guntis Ziedonis (nr.10), Dainis Tunsts (nr.9), Vilis Kašs (nr.8), Ivars Strautiņš (nr.7)]
  • Eiroeksperts (5 vērtētāji), [Artūrs Žuromskis (nr.106), Andrejs Gūtmanis (nr.45), Haralds Ermalis (nr.22), Vilis Žuromskis (nr.1), Jānis Rīdūzis (nr.60)]
  • Ober-Haus (5 vērtētāji), [Mārcis Ornicāns (nr.135), Sandis Kurilovičs (nr.117), Tatjana Beķere (nr.109), Diāna Štāle (nr.71), Zigmārs Zemzars (nr.70)]
  • Arco Real Estate (3 vērtētāji), [Inga Pilucka (nr.124), Ilze Apeine (nr.110), Māris Laukalējs (nr.30)]
  • Colliers (3 vēŗtētāji), [Jānis Kalniņš (nr.133), Ingrīda Lazdiņa (nr.132), Jānis Ozols (nr.98)]
  • Interbaltija (3 vērtētāji), [Valgunda Razminoviča (nr.138), Marks Tarvids (nr.97), Arnis Zeilis (nr.23)]
  • Nira Fonds (3 vērtētāji), [Gunita Geide (nr.126), Viktorija Baufale (nr.115), Vadims Markovs (nr.54)]
  • VCG ekspertu grupa (3 vērtētāji), [Andris Kuksiks (nr.134), Pēteris Strautmanis (nr.92), Guntars Pugejs (nr.79)]
  • Langes pils (2 vērtētāji), [Viktors Afendiks (nr.100), Andrejs Valters (nr.99)]
  • sia vindeks (2 vērtētāji), [Guntis Štefenbergs (nr.72), Arvīds Badūns (nr.26)]

Tagad būtu nepieciešams saprast, kuras bankas kurus vērtējumus pieņem. Katrai bankai ir savs saraksts ar vērtētājiem, kurus tās akceptē. Lūk : citadele, luminor, swedbank, privatbank saraksti. Izņēmums ir SEB banka, kura pieņem vērtējumu no jebkura sertificēta vērtētāja.

Lai vieglāk būtu pārskatīt informāciju, izveidojām tabulu:

Latio Eiroeksperts Ober-Haus Colliers Nira Fonds Interbaltija VCG ekspertu grupa Langes pils sia vindeks
Swedbank X X X X X X X X
Citadle X X X X X X X
Luminor X X X X X X X
SEB X X X X X X X X X
Privatbank X X X X X X

Kā redzam no tabulas, tikai piecu uzņēmumu vērtējumus akceptē visas bankas, turklāt jāņem vērā, ka Eiroeksperts un Colliers pamatbizness pagaidām nav dzīvokļu vērtēšana.

Discover     Statistics     Estimate     Blog     About